Tablet není na všechno, ale v tomto dokáže zázraky

rodina

Smarfon má dnes každý a laptopy ve velké míře vytlačují běžné stolní počítače. Život na pulzu doby si však vyžádal třetího do hry.

Je jím tablet. Má podobné funkce jako mobil i počítač a přitom je úplně jiný. V některých životních situacích nenahraditelný.

Vybrali jsme tři základní situace, ve kterých nechává počítače i mobily v prachu za sebou. Použili jsme k tomu Huawei Mediapad t5, který drží krok s vývojem mobilních zařízení a pro telefony ani laptopy není jen nešikovný příbuzný.

V posteli je jasný favorit
Má správnou velikost, výkon i výdrž, abyste si jej mohli vzít i do postele. Na večerní zábavu v ložnici sice můžete použít chytrý telefon i laptop, ale nebude to ono.

Obrazovka mobilu je příliš malá, aby poskytla plné potěšení při sledování filmu nebo čtení knihy a táhnout s sebou do peřin velký laptop také není dvakrát pohodlné.

Tablet je v tomto segmentu jasným favoritem. 10,1palcový IPS displej s rozlišením 1920 × 1200 pixelů, jaký má například Huawei Mediapad t5, je naprosto dokonalý pro čtení novin, elektronických knih i pro sledování seriálů a filmů.

Tablet je tedy v porovnání s mobilem v případě velikosti ideálem a ve váhové kategorii zase vítězí nad počítačem. Nejlehčí notebooky mají kolem 1,5 kilogramu, ty běžné kolem dvou kilo. A tablet? Ten má 460 gramů. Perfektně sedne do ruky i na kolena a můžete si jej užívat i při poloze na boku.

Navíc tablet dokáže odfiltrovat rušivé modré světlo a nepřehřívá se. Může to být rozhodující argument především pro muže, kteří by si chtěli v budoucnu založit rodinu. Přehřívání varlat laptopem totiž může způsobit neplodnost, což u tabletu nehrozí.

Nejlepší spolucestující
Tablety dokáží vydržet až 11 hodin. Díky tomu si můžete šetřit baterii na telefonu. (zdroj: Jaro Novák)
Na dovolenou si s výjimkou zarytých workoholíků dnes už málokdo s sebou táhne laptop. Není se co divit. Je drahý, plný cenného obsahu, těžký, nespratný a jsou s ním problémy na letišti. Ale na co s sebou táhnout laptop, pokud máte podobný výkon i funkce v tabletu?

Odpověď znají ti, kterou si ho na cesty nikdy nezapomenou přibalit. Navigace, možnost poslouchat muziku i zůstat připojený na sociálních sítích, číst knihy, noviny, časopisy či spoustu instantní zábavy. Bez tohoto všeho si už málokdo umí představit chvíle oddechu. Sice to na menší obrazovce dokáže i mobil, ale v jedné věci dostává totální debakl. Výdrž baterie má násobně nižší než jeho větší sourozenec.

Tablety zvyknou mít také 5100 mAh baterii a vydržet až 11 hodin. Díky tomu můžete dát mobil do úsporného režimu a v případě nutného volání se nestane, že bude vybitý, protože jste na něm sledovali filmy. Jednou vám to může zachránit život.

Nemluvě o tom, že se do tabletu lépe píše a můžete si tak průběžně vytvářet cestovatelský deník s fotkami i videi.

Kromě toho umožňuje aktivně strávit dobu čekání na letištích, nádražích i během nudných přesunů. Vždyť vyřídit e-mail můžete rychle i na dovolené a dobrý film zase vyplní přesně ty dvě hodiny, které musí každý cestovatel strávit v odletové hale.

Ideální asistent studenta
Jedete na seminář nebo přednášku. Možná i přes celé město a nechce se vám táhnout s sebou celý počítač. Představte si to. Zbývá vám použít mobil, který je ovšem pro běžné psaní poznámek skutečně malým nástrojem. Tablet je proto jasnou volbou.

Dotyková klávesnice umožňuje pohodlnější a rychlejší psaní než klávesnice chytrého telefonu. Navíc si můžete připojit externí klávesnici přes Bluetooth a získáte tak velmi kompaktní počítač. Nesmíme zapomínat ani na to, že pokud se vám něco nechce psát, okamžitě si slajdy či obrázky můžete vyfotit.

Fotografie a videa pořídíte zadním 5 Mpix fotoaparátem s automatickým zaostřováním nebo přední 2 Mpix kamerou. Pro běžné studijní účely takové rozlišení bohatě stačí. Toto s počítačem neuděláte, navíc mít poznámky v laptopu a fotky zase v mobilu, to je opravdu nepraktické.

Tabletu proto patří čestné místo nejšarmantnějšího a nejefektivnějšího asistentka každého studenta.

Další články autora

Výskyt azuritu a jeho využití

Modrý až fialový rudní minerál azurit je přes svá četná naleziště poměrně zřídka možné získat...

Ukázaly obrovské 8K televizory, Samsung se spojil s Apple

Minulý rok jihokorejská společnost Samsung představila na veletrhu spotřebitelské elektroniky CES displej The Wall s...

Jak vyměnit baterii v MacBook Air? Stačí 15 minut

Představte si tři roky starý MacBook, kterému se nevyhýbaly pády a pravidelné úplné vybíjení baterie....

Na festival i na svah. Moudrý kompas najde přátele i bez telefonu

Téměř každý den spoléháte na telefon, když se chcete setkat s přáteli a najít je...

Nejnovější články

Výskyt azuritu a jeho využití

Modrý až fialový rudní minerál azurit je přes svá četná naleziště poměrně zřídka možné získat...

Ukázaly obrovské 8K televizory, Samsung se spojil s Apple

Minulý rok jihokorejská společnost Samsung představila na veletrhu spotřebitelské elektroniky CES displej The Wall s...

Jak vyměnit baterii v MacBook Air? Stačí 15 minut

Představte si tři roky starý MacBook, kterému se nevyhýbaly pády a pravidelné úplné vybíjení baterie....
- Reklama -PR článek